Grupa MoCarta wśród gwiazd i harf"

12.04.2024, godz. 19:00
Miejsce: Teatr im. Adama Mickiewicza, Plac Teatralny 1
Miejscowość: Cieszyn
Gmina: Cieszyn
Organizator: Polskie Towarzystwo Harfowe
Adres email: ewa.jaslar@gmail.com
Strona WWW: www.harfa.pl

:

Cena biletu: 50; 80 i 130 zł

Kup bilet

Grupa MoCarta wśród Gwiazd i harf. A gdyby tak na chwilę zrezygnować z praw czasu i móc spotkać wielkich świata muzyki na żywo? Może Jan Sebastian Bach opowiedziałby o początkach polifonii i o tym, jak wynalazł nordic walking? Wolfgang Amadeusz uchyliłby rąbka tajemnicy skąd Grupa MoCarta bierze pomysły? Antonio Vivaldi przyznałby się dlaczego napisał tylko cztery pory roku, a Ludwig van Beethoven rozchmurzyłby się, choć na chwilę…..  widząc harfistkę. Tak, tak -  Grupa  MoCarta taką magiczną podróż w czasie wśród Gwiazd nam proponuje.  Zresztą nie ma co gdybać. Trzeba spróbować!

 

Grupa MoCarta czyli świetnie  wykształceni muzycy tworzący kwartet - sami o sobie mówią, że istnieją na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór niekiedy nużącej codzienności życia muzyków.  W swoich programach każdy utwór - fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, łączą z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w taką całość, że doprowadzają Publiczność do spontanicznych wybuchów radości, a czasem nawet do łez. Kwartet rocznie gra około dwustu koncertów w Polsce i za granicą. Cieszyna nie omijają !  W roku jubileuszu 20.lecia działania w Cieszynie Polskiego Towarzystwa Harfowego, skorzystają na scenie z  dodatkowych „rekwizytów” w postaci harf. Skrzypce, altówka czy  wiolonczela – mają jedynie po 4  struny. Harfa koncertowa aż 47 strun. Warto zobaczyć i posłuchać co z tego wyniknie! 

 

Skład zespołu: Filip Jaślar – I skrzypce, Michał Sikorski – II skrzypce, Paweł Kowaluk – altówka, Bolek Błaszczyk – wiolonczela