Iskry Niepodległej

widowisko multimedialne

17-19.05.2024
Miejsce: Rynek
Miejscowość: Skoczów
Gmina: Skoczów
Organizator: Miejskie Centrum Kultury 'Integrator'
Numer telefonu: 33 479-10-40
Strona WWW: www.mckskoczow.pl

 
 
Czy rzeczywiście Polacy znają wszystkie wybitne postaci, które przysłużyły się nie tylko swojemu krajowi, ale również światu? Kim był Jan Szczepanik, czy Ludwik Hirszfeld? Jakie piętrzące się przeszkody górskie musiała pokonać Wanda Rutkiewicz? Jak wyglądała naukowa droga konstruktora łazika księżycowego – Mieczysława Bekkera? Te oraz inne ważne w historii osoby będą bohaterami nowoczesnych pokazów multimedialnych ISKRY NIEPODLEGŁEJ, które obejrzymy na skoczowskim rynku!
 
ISKRY NIPODLEGŁEJ - co to dokładnie takiego? To widowisko multimedialne Biura „Niepodległa”, sfinansowane z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, umieszczone w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych absolutnie bezpłatnie.
 
Zastosowano w nim unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości widowiska niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi i tak powstała oryginalna i niezwykle atrakcyjna opowieść o Polsce, której niepowtarzalność kształtują postaci na swój sposób niedoścignione i nieporównywalne z nikim innym. Ich sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.
 
„Już teraz trudno mi sobie przypomnieć, czy dwa, czy trzy lata czekaliśmy na możliwość zaproszenia do Skoczowa tego swoistego mobilnego muzeum. Trzeba przyznać, że kolejka była długa, ale cierpliwość się opłaciła. Dzięki niej skoczowianie będą mogli w absolutnie nowoczesnej formie poszerzyć swoją wiedzę na temat Polaków zmieniających świat. Nikt inny, jak właśnie my powinniśmy znać ich najlepiej i temu też przysłuży się ta ciekawa prezentacja multimedialna. W pierwszy z dni obecności „Iskier Niepodległej” zaprosiliśmy do udziału w tym projekcie szkoły. Dlatego też pozostałym skoczowianom polecamy wizytę w mobilnym muzeum w kolejne dni – sobotę i niedzielę. Naprawdę warto skorzystać. Takie atrakcje nie trafiają do Skoczowa często – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” Julia Raszka.
 
Więcej informacji znajdziecie na stronie https://iskryniepodleglej.pl/.
 
ISKRY NIEPODLEGŁEJ. O POLAKACH, KTÓRZY ZMIENIALI ŚWIAT
17 i 18 maja, godz. 10:00-18:00
19 maja, godz. 9:00-14:00
 
MCK „INTEGRATOR”