Niewidzialna Nemezis

sztuka Johna Whitewooda w wykonaniu grupy teatralnej "Scena Otwarta"

19.04.2024, godz. 17:00
Miejsce: Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy", Rynek 12
Miejscowość: Cieszyn
Gmina: Cieszyn
Organizator: Cieszyński Ośrodek Kultury
Numer telefonu: 33 851-07-11
FAX: 33 851-07-11
Strona WWW: www.domnarodowy.pl

 

 
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
zaprasza na najnowszą sztukę Johna Whitewooda pt. "Niewidzialna Nemezis".
 
Spektakl w wykonaniu działającej w Domu Narodowym grupy teatralnej Scena Otwarta
odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 17:00 w Domu Narodowym w Cieszynie! .
 
  • Bilety w cenie 25 zł dostępne w sprzedaży online (KLIK!) oraz w kasie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" w Cieszynie
 
 
NIEWIDZIALNA NEMEZIS
najnowsza sztuka Johna Whithewooda wiedzie nas do mrocznej, pełnej afer i wyzysku strony otaczającej nas rzeczywistości. W tym przedstawieniu faktycznie walczą ze sobą dwa światy, dwie siły. Jedna pochodzi od diabła - druga ma aureolę anioła. Ta pierwsza od zawsze żyje w korupcyjnej, przepełnionej fałszem rzeczywistości - druga jest walką, ale już nie z pozycji ofiary, z poczucia braku. Ta walka teraz ma moc w środku, która budzi się w ludziach i nie pozwala dłużej być wykorzystywanym. Z każdą nową sztuką John nas zaskakuje swoją wnikliwą obserwacją sceny, jaką jest życie. Znowu mamy tu dystans, duże poczucie humoru, bogate słownictwo i morał zmuszający do refleksji.
 
Grupa teatralna "Scena Otwarta" powstała w grudniu 2010 r. w Cieszynie z inicjatywy Johna Whitewooda. Nosiła nazwę Baj(k)arze. W 2016r. z inicjatywy Domu Narodowego w Cieszynie Grupa zmienia nazwę na SCENA OTWARTA. Sztuki są autorstwa Johna Whitewooda, przetłumaczone przez Lucynę Krzanowską. John jest profesjonalnym dramatopisarzem, mającym w swym dorobku osiem sztuk telewizyjnych (ITV) i siedem radiowych emitowanych przez radio BBC. Obecnie pisze sztuki do odbioru „na żywo”, ponieważ woli kontakt z publicznością, mogącą reagować „tu i teraz”.