Kwiaty Tuwima

06.06.2024, godz. 18:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury "Prażakówka", ul. Daszyńskiego 28
Miejscowość: Ustroń
Gmina: Ustroń
Organizator: Miejski Dom Kultury 'Prażakówka'
Numer telefonu: 33 854-29-06, 33 854-56-05
FAX: 33 854-29-06
Adres email: mdk@ustron.pl
Strona WWW: www.mdk.ustron.pl

 
 
 
 
Kwiaty Tuwima to spektakl w niecodziennej formie, czyli monodramu sprzęgniętego z filmem i historycznymi wizualizacjami. Podczas jego trwania będziecie mieli okazję przenieść się do czasów polskiej emigracji w Ameryce podczas trwania II Wojny Światowej oraz zrozumieć losy polskiego poety Juliana Tuwima.
 
On z nas wszystkich, my wszyscy z niego?
 
Spektakl Kwiaty Tuwima pozwoli wejść głęboko w piękne, a jednocześnie bardzo skomplikowane wnętrze najważniejszego twórcy w polskiej poezji XX wieku. Podczas przedstawienia ukazuje nam się wieczór emigracyjny w Ameryce podczas którego Tuwim, opuszczony przez gości, pochłonięty zostaje przez wspomnienia z przeszłości, przez strach, ale także nadzieję, która buduje w nim chęć do pracy na rzecz nadchodzących lat.
 
Pozwoliliśmy sobie stworzyć spektakl, który nie odpowiada na żadne ważne pytania, nie porusza drażliwych tematów, ale ma ambicję pokazania Juliana Tuwima w chwilach prostych, w takich momentach jakie i my sami przeżywamy na co dzień. Chcieliśmy sportretować poetę takiego jakim był w listach, w prywatnych wypowiedziach i w najbardziej osobistych, i emocjonalnych fragmentach Kwiatów Polskich – jego największego dzieła.
 
Wprawdzie już ,,starsi panowie”, ale wierzę, że obydwaj pełni tegoż młodzieńczego żaru, co wówczas. W pewnych dziedzinach, przyznam Ci się, jestem młodszy, niż wówczas byłem.
- Julian Tuwim, Listy“
 
 
Impreza biletowana