Spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem

15.05.2024, godz. 17:00
Miejsce: Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 9
Miejscowość: Skoczów
Gmina: Skoczów
Organizator: Biblioteka Publiczna
Numer telefonu: 33 853-34-56
Strona WWW: bp.skoczow.pl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem, autorem bestsellerowej książki "Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają". Spotkanie odbędzie się 15 maja (środa) o godz. 17.00 w Czytelni Centrali naszej biblioteki przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek.
 
Szymon J. Wróbel jest dziennikarzem. Współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko, gdzie prowadzi swój program „Pozycja Wróbla” o literaturze. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”, czy „Jukace. Magiczna historia”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”, a w 2021 roku książka pt. „Humorem i (u)Śmiechem”. Od 2015 roku moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej k. Żywca. W 2017 roku otrzymał tytuł „Osobowość roku 2017 Dziennika Zachodniego” w kategorii „Kultura” w powiecie Żywieckim (nominowany w tej kategorii za różne projekty blisko 10 lat z rzędu). W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, "Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny". W roku 2022 wyróżniony przez Sejmik Województwa Śląskiego, odznaką i tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego”. Zawsze ciekawy świata, człowiek kultury, fan wszelakiej lokalnej kuchni i smakołyków, dobrej kawy.
 
Jego książka "Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają" dwa dni po zapowiedzi i na miesiąc przed premierą trafiła na listę bestsellerów Empiku w kategorii "Reportaże".
 
OPIS KSIĄŻKI:
Ania wracała ze szkolnej zabawy. Bruno wyjechał na wymarzone wakacje do Indii. Joanna wybrała się w góry, a Paweł chciał spotkać się z rodziną. To, co ich łączy, to fakt, że nigdy nie dotarli do domu.
 
Co roku w Polsce ginie ponad dziesięć tysięcy osób. Wychodzą z domu, ze szkoły czy pracy, wyjeżdżają na wakacje i znikają bez śladu – chociaż wydaje się to nieprawdopodobne. Szymon J. Wróbel podejmuje trud dotarcia do rodzin osób zaginionych i wysłuchania ich przejmujących historii – o bliskich, którzy jakby zapadli się pod ziemię, mnożących się pytaniach bez odpowiedzi oraz nadziei, która nigdy nie gaśnie.
 
"Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają" to jednak nie tylko zbiór bolesnych ludzkich historii, które mogłyby stać się inspiracją dla niejednego kryminału. To również rozmowy z osobami, które dzięki swojej wiedzy, pasji i zaangażowaniu pomagają rozwikłać zagadki zaginięć. O tym, jak to możliwe, że człowiek znika bez śladu, i o metodach poszukiwań, a także o przypadkach, których nie udało się wyjaśnić, opowiadają m.in. wybitny profiler, ekspert w dziedzinie poligrafii czy członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych i słynnej jednostki Archiwum X.
 
To pozycja obowiązkowa dla osób, które kiedykolwiek pomyślały: „Zaginięcia? Mnie to nie dotyczy!”.
 
UWAGA! Ilość miejsc na spotkanie jest ograniczona! Zgłaszać można się za pomocą numeru telefonu 33 853 34 25 lub bezpośrednio w siedzibie naszej biblioteki.