Uwaga!!! - Spektakl "Garderoba damska" - odwołany!!!

18.05.2024, godz. 18:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury "Prażakówka", ul. Daszyńskiego 28
Miejscowość: Ustroń
Gmina: Ustroń
Organizator: Miejski Dom Kultury 'Prażakówka'
Numer telefonu: 33 854-29-06, 33 854-56-05
FAX: 33 854-29-06
Adres email: mdk@ustron.pl
Strona WWW: www.mdk.ustron.pl

 
Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że spektakl “Garderoba damska” został odwołany.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Wszystkich, którzy zakupili bilety na przedstawienie, prosimy o kontakt z sekretariatem w celu zwrotu pieniędzy tel. 33 854 29 06
 
 
 
Czy wiecie, które miejsce w teatrze jest naprawdę najważniejsze? Tam zapadają decyzje, tam się dyskutuje, ocenia wszystko i wszystkich. Tym tajemniczym miejscem jest właśnie… garderoba damska.
 
Poprzez spotkania i rozmowy w garderobie teatralnej ta komedia pozwala spojrzeć na losy czterech aktorek. Do życia Marii wkracza nowy mężczyzna, Maria przeżywa pierwsze uniesienia i rozczarowania. Trudę i jej małą córeczkę ponownie opuszcza mąż. Młodziutka Klara marzy o roli i sukcesie. Najstarsza Liza zastanawia się nad sensem aktorstwa. Losy czterech aktorek przecinają się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
 
Komedia Garderoba damska doskonale ukazuje często ukrywane atrakcje życia teatralnego za kulisami. Nie brakuje humoru sytuacyjnego. A widzowie mają wyjątkową okazję do wspaniałej zabawy.
 
Od autora:
Lubię pisać dla kobiet, dla aktorek. Po pierwsze dlatego, żeby lepiej je zrozumieć, ale również dlatego, że lubię ich sposób myślenia, reakcje, ich życie. Garderobę damską napisałem jako podziękowanie za ich starania, opiekę, zmartwienia, za wszystko.
 
Adaptcja, reżyseria, scenografia Zbyšek Radek
Tłumaczenie Dagmara Foniok, Zbyšek Radek
Muzyka Richard Galliano, Angelo Debarre, Stepahane Grapelli, Astor Pizzola
 
Spektakl trwa 73 minut bez przerwy